Notice: Undefined index: dil in /home/gonenlst/public_html/peynirler.php on line 6

Notice: Undefined index: secilendil in /home/gonenlst/public_html/peynirler.php on line 8

Notice: Undefined index: kullanicisesion in /home/gonenlst/public_html/peynirler.php on line 14
Peynirler
Gönenli Süt ve Süt Ürünleri - Peynir,cheddar, dilimli peynir, tereyağı, kaşarpeyniri, uht krema, salep, puding, dondurma miksi, pst, süt tozu
İngilizce    Türkçe

Pratik Bilgiler

Peynirler

Tam yağlı beyaz peynirlerimiz sadece kahvaltılarınızın değil, ara öğünlerinizin, salatalarınızın ve akşam keyif sofralarınızın tadı olacaktır.

Pastörize inek sütü ile hazırlanan beyaz peynirlerimiz   4 C’de buzdolabında ve salamurasında saklanmalıdır. Böylece hem ürünün sağlığını hem de lezzetini koruyabilirsiniz.

 

 • BEYAZ PEYNİR
  Genellikle salamura (tuzlu su) içinde satış sunulan bu ürünün muhafazasında, ya ürünü su içinde bekletmeliyiz ya da hiç hava almayacak bir kap içinde veya streç’le sarıp buzdolabında saklamalıyız.
  KAŞAR PEYNİR
  Hava ile teması istenmeyen bir üründür. Paket açıldıktan sonra kalan kısım mutlaka streç’le sarılmalı veya hava geçirmez kap kullanılmalıdır.
  KREM PEYNİR
  Paket açılıp porsiyon olarak servis edilmeli ve kapağı devamlı kapalı olarak buzdolabında saklanmalıdır.
 • CHEDDAR PEYNİR
  Dünyanın en çok tüketilen peyniridir. Adı İngiltere'deki Cheddar kasabasından gelmektedir. Bu peynir sarıdır . Genellikle inek sütünden üretilmektedir. Yağlı ve serttir. En az 1 yıl beklemişi makbuldür. Hamburgerde, pizzalarda, soslarda, suflelerde ve pizzalarda eritilerek kullanımı yaygındır. Burger peynirin ana hammaddesidir.
  ÖRGÜ PEYNİRİ
  Açıldıktan sonra streç’le sarılmalı veya hava almaz bir kap içine konulmalıdır.
  TEREYAĞI
  Koku çekme özelliği çok yüksek olan bir üründür.

 

 

 

 

Tasarım ve Programlama oxygen tasarım